Zebranie Rady Krajowej PDM na Górze św. Anny

 

gora sw anny

 

W dniach 18-20 lutego 2019 odbyło się spotkanie Rady Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych. Spotkanie dyrektorów PDM poszczególnych diecezji odbywa się zasadniczo dwa razy w roku, tym razem miejscem spotkania była Góra św. Anny.

W październiku br. będziemy przeżywać w Kościele Powszechnym Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Papież Franciszek ogłosił to wydarzenie, aby bardziej rozbudzić świadomość misyjną i podjąć z nową energią przemianę misyjną życia i duszpasterstwa. Temu wydarzeniu było poświęcone spotkanie na Górze św. Anny.

W poniedziałek mszy św. wieczornej przewodniczył biskup Andrzej Czaja. W homilii przypomniał, że każdy z nas jest odpowiedzialny także za innych ludzi - obojętnie czy to w Polsce, czy też na misjach - i nie możemy mówić jak Kain, że nie jesteśmy stróżem swojego brata.

We wtorek uczestnicy spotkania zwiedzili zamek w Kamieniu Śl, zaś w Sebastianeum Silesiacum, byli uczestnikami bardzo ciekawego spotkania z abp. Alfonsem Nossolem.

Naszą diecezję reprezentowali duszpasterze Referatu Misyjnego: ks. Stanisław Klein, ks. Henryk Pocześniok oraz ks. Grzegorz Sonnek.