Ks. Sobotta pisze z PNG

 

Kilka słów o przyjeżdzie do Papui - Nowej Gwinei
 
 
14 stycznia 2019 r. po długim oczekiwaniu na pozwolenie pracy w duszpasterstwie w PNG oraz na wizę, wyruszyłem w daleką drogę. Lot, który rozpoczął się w Warszawie trwał ponad 30 godzin - jego trasa to: Doha - Singapur - Port Moresby - Wewak.
Do Wewak dotarłem 16 stycznia w południe. Na lotnisku przywitał mnie Ks. Bp Józef Roszyński SVD wraz z księżmi z Diecezji, w której podejmę misyjną pracę. 
Pierwsze dni to przystosowanie się do nowej strefy czasowej - co nie było łatwe. Poznałem też miasto Wewak, które jest stolicą Diecezji ale i prowincji Sepik Wschodni. Pierwszą Mszę św. odprawiłem w kaplicy Sióstr Misionarek Miłości. 
Obecne przebywam w parafii w Kunjingini gdzie uczę się języka „Tokpisin”, który jest w powszechnym użyciu w całym kraju, zwłaszcza w liturgii i funkcjonowaniu Kościoła. Kurs potrwa 6 tygodni. To też okazja uczestniczyć w życiu parafii, wspólnej modlitwie ale i poznawaniu kultury nowogwinejskiej. 
Pozdrawiam wszystkich Przyjaciół Misji w Diecezji Opolskiej i polecam się modlitwie. Także pragnę serdecznie podziękować za wsparcie ze strony Referatu Misyjnego Diecezji Opolskiej. 
 
ks. Marek Sobotta
 
png 2019 3
 
png 2019 1
 
png 2019 2