Ks. Marek Sobotta posłany na misje

 Poslanie zdzieszowice 6

W sobotę 18 sierpnia 2018r. kapłan naszej diecezji - ks. Marek Sobotta został posłany na misje w Papui Nowej Gwinei. Uroczystość miała miejsce w parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach. Ceremonii przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja, który też wygłosił Słowo Boże oraz wręczył przyszłemu misjonarzowi krzyż misyjny. Mszę św. koncelebrowało 26 kapłanów, w tym przyszli misjonarze innych dziecezji, miejscowi duszpasterze oraz księża z duszpasterstwa misyjnego diecezji opolskiej. Całość liturgii była wzorowo przygotowana przez miejscowego proboszcza ks. Mariana Saskę oraz Jego wikarych. Warto podkreślić piękną oprawę liturgiczną i muzyczną.

W uroczystości brała udział najbliższa rodzina nowego misjonarza oraz liczna rzesza wiernych. Na końcu mszy św. ks. Stanisław Klein odczytał list biskupa Józefa Roszyńskiego ordynariusza diecezji Wewak, w której w najbliższej przyszłości będzie pracował ks. Marek. Słowa zachęty do pracy misyjnej w dalekiej Oceanii skierował wieloletni misjonarz Jan Szweda SVD. Na zakończenie celebracji różne grupy parafialne życzyły ks. Markowi błogosławieństwa Bożego w przyszłej pracy misyjnej.

Aktualnie na misjach pracuje 20 misjonarzy i misjonarek naszej diecezji.
Życzymy ks. Markowi wiele sił i zdrowia, aby mógł owocnie dzielić się wiarą w Chrystusa i z mocą głosić Jego Ewangelię w dalekiej Papui Nowej Gwinei.
 
Poslanie zdzieszowice 1
 
Poslanie zdzieszowice 2
 
Poslanie zdzieszowice 3
 
Poslanie zdzieszowice 4
 
Poslanie zdzieszowice 5
 
Poslanie zdzieszowice 7
 
Poslanie zdzieszowice 8
 
Poslanie zdzieszowice 9
 
Poslanie zdzieszowice 10
 
Poslanie zdzieszowice 11
 
Poslanie zdzieszowice 12