Życzenia - Boże Narodzenie 2017

 

W Uroczystość Bożego Narodzenia, razem z pasterzami i mędrcami, klękamy wobec niepojętej tajemnicy Boga, który dla nas stał się Człowiekiem. Jezus Chrystus przyszedł na świat w Betlejem. Betlejem to w języku hebrajskim „Dom chleba”. Ten, który jest obecny w Eucharystii pod postacią chleba, narodził się w „Domu chleba”. Wspominając to wydarzenie myślimy o tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji i brakuje im chleba powszedniego, zdrowia i ludzkiej dobroci. Życzymy Wam, aby nie zabrakło wokół Was życzliwych ludzi, którzy pomogą przezwyciężyć wszelkie trudności. I niech nie zabraknie wam wiary w nadprzyrodzony porządek, nadziei, która niesie pokój i miłości zdolnej do największych poświęceń w imię życia wiecznego.

Umocnieni wiarą w Słowo, które stało się Ciałem, jak pasterze i trzej królowie, jesteśmy powołani, aby zanieść Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie tym, którzy jej nie znają. Serdecznie życzymy wszystkim misjonarzom, duszpasterzom i każdemu z Was odwagi i umiejętności, abyście o wierze potrafili świadczyć w parafiach, rodzinach, wspólnotach, miejscach pracy i wypoczynku.

Niech wszystkich wspiera Najświętsza Maryja Panna, pokorna Dziewica z Nazaretu, która wydając na świat Syna Bożego wprowadziła Go do rodziny ludzkiej. Pozwólmy, aby i nas wprowadzała w krąg Świętej Rodziny.

 

Duszpasterze Referatu Misyjnego