Nowi kandydaci do wyjazdu na misje z naszej diecezji

 

1 września 2017 roku w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie dwóch opolskich księży: Janusz Sobiś i Marek Sobotta, rozpoczęło przygotowanie do pracy misyjnej w Papui Nowej Gwinei.
 
Początki powołania misyjnego związane są z osobami Ks. biskupa Józefa Roszyńskiego - ordynariusza diecezji Wewak w PNG i śp. ks. Krzysztofa Korgla - wielkiego przyjaciela misji.
 
Ks. biskup Józef Roszyński przebywał w naszej diecezji w sierpniu 2016 roku, wtedy za zgodą biskupa A. Czai poszukiwał kandydatów do pracy misyjnej w jego papuaskiej diecezji. Przebywał wtedy u śp. ks. Krzysztofa w Obrowcu, którego często odwiedzali ks. Janusz i ks. Marek tam również spotkali biskupa Roszyńskiego. By dobrze duchowo rozeznać misyjną drogę, biskup zaprosił „smiałków” w swoje rodzinne strony do Gietrzwałdu - tam było dużo czasu na modlitwę i misyjne rozmowy. Przed cudownym obrazem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej biskup odprawił mszę św. w intencji dobrego rozeznania powołania.
 
Na początku września 2016 r.  odbyło się spotkanie kandydatów na misjonarzy z ks. biskupem Andrzejem Czają, który wyraził zgodę na przygotowanie w CFM w Warszawie i późniejszy wyjazd do Diecezji Wewak. Pozostawił również czas do kwietnia 2017 r. na dalsze rozeznanie powołania.
 
W czerwcu 2017 podczas spotkania biskupa Roszyńskiego i biskupa Czai odbyło się wręczenie dekretów posyłających ks. Janusza i ks. Marka na przygotowanie do misji w Warszawie.
 
ks. Marek Sobotta pochodzi z parafii św. Antoniego w Zdzieszowicach, wyświęcony w 2009 r.
ks. Janusz Sobiś pochodzi z parafii św. Józefa w Raciborzu - Ocicach, wyświęcony w 2012 r.
 
 
Opis zdjęć:
 
1. Biskup Józef Roszyński i kandydaci na misjonarzy w kaplicy biskupa opolskiego
2. Biskup Andrzej Czaja, biskup Józef Roszyński z siostrami zakonnymi z kurii
3. Ks. biskup Roszyński, śp. ks. Krzysztof Korgel oraz kandydaci na misjonarzy
4 i 5. Zdjęcia grupowe kursu formacyjnego w Warszawie 2017/2018